Narada służbowa z kadry kierowniczej PSP z druhami OSP z powiatu wołomińskiego

W piątek (31.03) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej KP PSP w Wołominie z druhami z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wołomińskiego.

Naradę rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Wołominie st. bryg. Wiesław Drosio witając gości oraz wszystkich przybyłych druhów z OSP powiatu wołomińskiego. Następnie przekazano informację na temat dotacji jakie otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne oraz inne informacje o działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej z powiatu.

Poseł na Sejm RP, Wiceminister Rozwoju i Technologii Pan Piotr Uściński oraz Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul podziękowali strażakom-ochotnikom za ich trud i poświęcenie, jakie wkładają w ochronę ppoż. na terenie powiatu. Następnie sprawozdanie z działalności złożył również Prezes oraz Skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Podczas narady dokonano uroczystego wręczenia Medalu honorowego im. Bolesława Chomicza dh Waldemarowi Gnaś z OSP Starowola. Następnie przekazano podziękowania dla OSP Stare Grabie oraz OSP Kozły za wkład w działania związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

W naradzie wzięli udział, m.in.:
– Poseł na Sejm RP oraz vice Minister Rozwoju i Technologii Pan Piotr Uściński,
– Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie st. bryg. Tomasz Cybul.
– Komendant Powiatowy PSP w Wołominie st. bryg. Wiesław Drosio,
– Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Wiesław Leśniakiewicz,
– Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Paweł Bednarczyk,
– Wójt Gminy Poświętne Sylwester Niźnik,
– Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski.

Opracowanie: asp. Jan Sobków – Komenda Powiatowa PSP w Wołominie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: asp. Jan Sobków – Komenda Powiatowa PSP w Wołominie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.