Obwodnica Radzymina otwarta

„Spełniło się moje marzenie – obwodnica Radzymina staje się faktem” – powiedział Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina podczas uroczystego otwarcia pierwszego odcinka al. Lecha Kaczyńskiego w Radzyminie. Na tę inwestycję Gmina pozyskała w sumie ponad 20 mln zł dofinansowania z funduszy rządowych. Obecnie zakończono budowę i uruchomiono pierwszą część tzw. „Drogi Północnej” – od ul. Weteranów do ul. Leśnej i trwają prace na kolejnym odcinku, od ul. Leśnej do ul. Mokrej.

Aleja Lecha Kaczyńskiego otacza Radzymin od północy i ma docelowo połączyć okolice węzła Radzymin Północ na trasie S8 ze strefą przemysłową i wyjazdem z Radzymina w kierunku Nieporętu, z ominięciem centrum miasta. Całkowita długość nowej drogi (I i II odcinka) wynosi ponad 5 km. Na całej długości drogi jest odwodnienie, ciągi piesze i rowerowe, oświetlenie, zjazdy, itp. Obecnie wybudowano 4 ronda: pierwsze na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ul. Weteranów, drugie u zbiegu ulic Przemysłowej, al. Lecha Kaczyńskiego i ul. Wróblewskiego, trzecie na skrzyżowaniu ul. Leśnej i al. L. Kaczyńskiego i czwarte u zbiegu ulic Radzymińskiej i Mokrej. W ramach drugiego etapu inwestycji, która jest już realizowana, wybudowano już rondo w Zawadach, a wkrótce powstanie także rondo na skrzyżowaniu al. L. Kaczyńskiego i ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Dybowie.

-Korzyści z budowy północnej obwodnicy Radzymina są wielorakie. Najbardziej oczywiste to wyprowadzenie z centrum miasta większości ruchu samochodowego pomiędzy trasą S8 a strefą przemysłową i wyjazdem na Nieporęt. Takie posunięcie pozwoli realizować bez przeszkód plany rewitalizacji śródmieścia Radzymina i tworzenia w nim nowoczesnej przestrzeni miejskiej, przyjaznej pieszym i życiu społeczno-kulturalnemu. Nowa droga przyczyni się też do rozwoju położonych przy niej sołectw.

W uroczystości otwarcia pierwszego odcinka al. Lecha Kaczyńskiego, które odbyło się 29 marca, udział wzięli gospodarze: Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina, Elżbieta Darka Przewodnicząca Rady Miejskiej z radnymi miejskimi, Zastępca Burmistrza Krzysztof Dobrzyniecki oraz zaproszeni goście:
– Wiceminister Rozwoju i Technologii – Piotr Uściński
– Wicewojewoda Mazowiecki – Sylwester Dąbrowski, który przeczytał list od Premiera RP Mateusza Morawieckiego
– Dyrektor Generalna Ministerstwa Aktywów Państwowych – Marzena Małek, która przeczytała list od Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina
– Szef Gabinetu Politycznego MSWiA i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Michał Prószyński
– Starosta Wołomiński – Adam Lubiak i przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu: Paweł Dąbrowski i Cezary Wnuk
– przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Radzymin
– przedstawiciele wykonawcy – współwłaściciel firmy Czystość Dawid Szpański, kierownik budowy Michał Kamiński oraz Krzysztof Jaczewski
– inspektor branży sanitarnej – Karina Nocoń-Cymbalak
– inspektor branży drogowej – Tomasz Rawski
– przedstawiciele firm z terenu gminy Radzymin
– przedstawiciele mediów ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.