Nowe Lipiny: Znaczna ilość narkotyków w nielegalnym punkcie z grami hazardowymi

Ponad 173 gramów różnych substancji odurzających, telefony komórkowe i automaty do gier zabezpieczyli w miejscowości Nowe Lipiny funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej. W lokalu, w którym funkcjonował nielegalny punkt gier hazardowych, funkcjonariusze zastali 6 osób, spośród których trzy zostały zatrzymane i trafiły do policyjnej celi pod zarzutem posiadania środków odurzających. 21 i 25-latek po zarzutach, postanowieniem prokuratury w Wołominie, zostali objęciu policyjnymi dozorami połączonymi z obowiązkiem wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 8 tys. złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Policji oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w ramach uzyskanej informacji o lokalu, w którym miały znajdować się niezarejestrowane maszyny służące do nielegalnych gier hazardowych oraz sprzedaży w nim środków odurzających udali się 22 stycznia do miejscowości Nowe Lipiny. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jeden z budynków bez żadnego oznaczenia o ewentualnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Podczas obserwacji posesji funkcjonariusze zwrócili uwagę na osobowego opla, za kierownicą którego siedział znany im mężczyzna, podejrzewany o rozprowadzanie środków odurzających. Mężczyzna wysiadł z samochodu i udał się budynku. W tym samym momencie czynności podjęli też policjanci.

Po wejściu do lokalu, w jednym z pomieszczeń, funkcjonariusze zastali sześć osób, pięciu mężczyzn i kobietę. Na ławie, przy której siedziały osoby, pośród butelek z alkoholem policjanci ujawnili torebkę foliową z suszem roślinnym – marihuaną oraz dwie tzw. kreski białego proszku (mefedron) i rurkę z tworzywa sztucznego. Jeden z mężczyzn, 25-latek posiadał przy sobie, w zaciśniętej dłoni torebkę foliową z amfetaminą. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze natrafili dodatkowo na cztery automaty do gier hazardowych oraz torebkę foliową z białą krystaliczną substancją – mefedronem o wadze blisko 163 gramów oraz pudełko z wagą elektroniczną, łyżeczką i 10 gramami mefedronu. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli też torbę z zawartością piły szablastej z brzeszczotami, dodatkowymi akumulatorami i ładowarką oraz katalizator samochodowy ze śladami mechanicznego cięcia.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 173 gramy środków odurzających, wagę elektroniczną, kilka telefonów komórkowych oraz piłę i katalizator. Trzy osoby zostały przesłuchane i zwolnione, trzy, w tym 21-latek i dwóch 25-latków, trafiły do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z 25-latków zarzutów posiadania środków odurzających, drugiemu 25-latkowi i 21-latkowi zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków. Dwaj ostatni postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie zostali objęciu policyjnymi dozorami połączonymi z obowiązkiem wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 8 tys. złotych. Może im grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Automaty zostały zabezpieczone i przekazane do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, której pracownicy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.