Nowodworskie lotnisko cały czas notuje dużą ilość pasażerów

W październiku z usług lotniska skorzystało 304 958 pasażerów i obsłużono na nim 2 082 operacje lotnicze. Wobec października 2019 roku mamy zatem znaczny przyrost – tegoroczny październik to odpowiednio 128,0% wolumenu pasażerów i 119,5% sumy startów i lądowań. Biorąc pod uwagę przewozy pasażerskie jest to również szósty najlepszy miesiąc w historii lotniska, przy czym wcześniej rekordowe przewozy zostały odnotowane także we wrześniu, sierpniu, lipcu, czerwcu i maju br.

Znaczące wzrosty odnotowano też w porównaniu z październikiem 2021 roku: 140,5% obsłużonych pasażerów i 109,0% operacji. W najlepszym pod względem przewozów miesiącu roku 2019 – sierpniu – obsłużono 303 133 pasażerów, co oznacza, że październik 2022 roku był lepszy nawet od wspomnianego okresu, stanowiącego część wysokiego sezonu turystycznego.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2 698 868 pasażerów i 19 423 operacje startów i lądowań. To odpowiednio 101,2% wolumenu pasażerów i 106,9% operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych dziesięciu miesięcy roku 2019, co plasuje lotnisko Warszawa-Modlin w absolutnej czołówce polskich portów lotniczych pod względem tempa odbudowy ruchu pasażerskiego.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Mediolan, Rygę i Rzym.

„W październiku rozpoczęliśmy praktyczną współpracę z nowym przewoźnikiem i nowym kierunkiem. 31 października loty między Modlinem a Kiszyniowem zainaugurował Air Moldova. Jest to klasyczna linia lotnicza z Mołdawii, z flotą składającą się z samolotów Airbus w kilku typach. Loty odbywają się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości nawiązania współpracy z Air Moldova i liczymy na to, że duża liczba pasażerów chętnie skorzysta z połączenia do Kiszyniowa. To ważny krok w rozwoju naszego lotniska i rozszerzania jego oferty” – mówi Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych

Rozpoczęta w maju 2022 roku kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim przyniosła już oczekiwany pozytywny efekt. Na parterze terminalu w strefie zastrzeżonej – zlokalizowanej za kontrolą bezpieczeństwa – został rozbudowany i blisko dwukrotnie powiększony sklep duty free Aelia. Pasażerom udostępniono także, na nowo zaprojektowaną i specjalnie przygotowaną, powierzchnię na antresoli terminalu, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Rozbudowano także sklep typu Travel Essential działający pod marką Relay. Dokonano również prac przystosowawczych węzła sanitarnego.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.