Policjanci troszczą się o bezpieczeństwo najmłodszych

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, na co dzień zajmujące się profilaktyką społeczną, przeprowadziły spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Zagościńcu oraz Szkoły Specjalnej w Ostrówku. Celem spotkań była troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w wielu aspektach ich codziennego funkcjonowania. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wizyt policjantki przypomniały dzieciom o najważniejszych przepisach prawa polskiego. Rozmawiały z uczniami o konsekwencjach prawnych palenia tytoniu, spożywania alkoholu lub narkotyków. Omówiły zasady netykiety oraz przypomniały, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Funkcjonariuszki sprawdziły też, czy uczniowie znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Ogromną dawkę emocji wzbudziła możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, uruchomienia sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz poczucie się przez parę chwil jak prawdziwy mundurowy. Pytaniom nie było końca. Wielu spośród uczniów zadeklarowało chęć wstąpienia w szeregi polskiej Policji.

Spotkania na długo pozostaną w pamięci uczniów.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.