Spotkanie Pierwszej Damy z seniorami z Wołomina

Po raz kolejny Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda spotkała się z seniorami z Koła nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wołominie. Koło nr 1 jest najstarszym i najliczniejszym (155 osób) klubem senioralnym w Wołominie, a niedawno członkowie obchodzili 60–lecie istnienia klubu.

Uczestnictwo w życiu klubu seniora zapewnia jego członkom aktywność związaną z różnorodną i niezwykle bogatą ofertą: warsztaty, wycieczki, zajęcia i spotkania, podczas których, rozwijają swoje pasje, kształcą się i poznają nowe osoby.

W rozmowie z Seniorami Pierwsza Dama opowiedziała o aktywnościach, w których regularnie bierze udział, charakterystyce wizyt krajowych i zagranicznych oraz o inicjatywach, które odbywają się pod jej patronatem, takich jak Konkurs „Młody Promotor Polski” czy Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta.

Podczas spotkania poruszona została także kwestia profilaktyki i badań, które stanowią niezwykle ważny aspekt życia każdego seniora. Małżonka Prezydenta przyznała, że to członkowie Koła mogą być lokalnymi promotorami profilaktyki, zachęcając zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców do zgłoszenia się na badania.

Szczególną grupą, są mężczyźni, którzy rzadziej zgłaszają się na badania profilaktyczne niż kobiety. To do nich powinni Państwo przede wszystkim skierować swoje działania – powiedziała Małżonka Prezydenta.

Ponadto członkowie koła regularnie uczestniczą w licznych warsztatach poruszających różnorodną tematykę np. bezpieczeństwa w Internecie, uzależnień czy przemocy. Najstarsi mieszkańcy Wołomina nie zapominają także o celebracji świąt okolicznościowych, takich jak: Dzień Babci i Dziadka, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Nowy Rok. Ponadto organizowane są coniedzielne potańcówki, bogate w taniec i dobrą muzykę.

Sprzyjająca aura i piękna letnia pogoda pozwoliły na przeniesienie rozmów i dyskusji do ogrodów Pałacu Prezydenckiego. W otoczeniu zieleni seniorzy rozmawiali z Pierwszą Damą o zbliżającej się wycieczce na Litwę, codzienności swojego Koła oraz planach na najbliższy rok.

foto: Grzegorz Jakubowski/ KPRP

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.